gymnocactus

کوکتل های متعدد و یا کاکتوس ها

کاکتی بیشتر بومی قسمت های شمالی و جنوبی آمریکا، از بریتیش کلمبیا و قسمت جنوبی آلبرتا، است. دامنه ی جنوبی آنها به شیلی و آرژانتین گسترش می یابد. مکزیک دارای بیشترین تعداد و گونه های مختلف کاکتوس است. تنها ککتهایی که احتمالا بومی دنیای قدیم هستند، عضو گونه گرمسیری Rhipsalis هستند که در شرق آفریقا، ماداگاسکار و سریلانکا یافت می شوند.

کوکتل های متعدد و یا کاکتوس ها

کاکتی گیاهان چند ساله شاداب هستند. اگرچه چند گونه از کاکتی ها در مناطق گرمسیری یا نیمه گرمسیری زندگی می کنند، ولی اکثر آنها در مناطق خشک سازگارند و زندگی می کنند.

کاکتی ها به طور کلی دارای ساقه ها و گل ها با خاصیت دارویی می باشند. در بسیاری از گونه ها، برگ ها افزایش یا کاهش می یابند، به حداقل رساندن مقدار سطح که آب از دست رفته را کاهش ، و ساقه بیشتر عملکرد فتوسنتز گیاه را انجام می دهد.

فقط Pereskia و Pereskopsis گونه های گرمسیری، هر دو، دارای برگ هایی با عملکردی معمولی هستند، در حالی که برگ های میوهنی آند، گرد شده و به هم متصل نیستند. سیستم ریشه آنها به طور کلی لاغر، فیبری و کم عمق هستند، به طور گسترده ای رطوبت سطحی را جذب می کنند.

کوکتل های متعدد و یا کاکتوس ها

بیشتر کاکتی ها در زمین رشد می کند، اما گونه های گرمسیری مانند کاکتوس (Epiphyllum)، Rhipsalis و Schlumbergera – Epiphytes هستند که در کنار سایرگیاهان رشد می کنند؛ مثلا بر روی پایه های سخت مانند سنگها زندگی می کنند، در حالیکه دیگر درختان به اندازه کافی بلند می شوند. گونه های اپیفیتی دارای ساقه های نازک و تقریبا leaflike هستند.

کوکتل های متعدد و یا کاکتوس ها

کاکتی می تواند از دیگر گیاهان مکمل با وجود آئرول ها، متفاوت باشد. Areoles شاخه های اصلاح شده هستند، که از آن گل ها، شاخه های بیشتر و برگ ها رشد می کنند.

کوکتل های متعدد و یا کاکتوس ها

ساختار داخلی ساقه های کاکتی مطابق با الگوی پرتقال های گسترده ای است. یک لایه کومبیوم از سلولهای تقسیم شده بین بافت داخلی درختان و اجزایی که در خارج از ساقه قرار دارند وجود دارد.

اما بخش عمده ساقه ها شامل سلول های ذخیره سازی نازک است که حاوی مواد مخاطی هستند که از ریزش جلوگیری می کنند. ساقه اصلی کاکتوس ارگان تولید مواد غذایی است.

کوکتل های متعدد و یا کاکتوس ها

بافت های ککتی به طور گسترده ای سازگار هستند، به طوری که بخش های ترمینال یک گونه ممکن است در بالای دیگری پراکنده شوند.

کوکتل های متعدد و یا کاکتوس ها

روش اولیه تولید مثل، با این حال، با دانه ها است. معمولا گل ها، اغلب بزرگ و رنگارنگ، و انفرادی هستند. تمام جنس ها دارای یک لوله گل، اغلب با ساختارهای بسیار شبیه گل سرخ، و دیگر ساختارها کمتر رنگارنگ و تقریبا leaflike است. لوله در بالای یک تخمدان رشد می کند. بلافاصله پس از گرده افشانی که ممکن است توسط باد یا پرندگان انجام شود، کل لوله گل از بالای سر تخمدان جدا می شود تا زخم برجسته ای از بین برود.

کوکتل های متعدد و یا کاکتوس ها

کاکتی به طور گسترده ای به عنوان تزئینات کشت می شود. علاوه بر این، گونه های مختلف به عنوان مواد غذایی کشت می شود.

در آمریکای جنوبی گونه Opuntia، Cereus و دیگران به عنوان حصار استفاده می شود و چوب کوکتل های ستونی به عنوان سوخت در بعضی از مناطق بیابانی استفاده می شود.

کوکتی بشکه ای (Echinocactus و Ferocactus) منبع آب در موارد اضطراری است. Peyote، از Lophophora williamsii، به طور موقت از زمان قبل از کلمبیا برای خواص هالوژنیک آن استفاده شده است.

منبع: ژمینو کاکتوس

+ نوشته شده در  چهارشنبه 16 آبان 1397ساعت 20:50  توسط علی رحمانی  | 

 
ساخت وبلاگ رایگان تور روسیه بلیط هواپیما بلیط هواپیما تدریس خصوصی زبان انگلیسی هوشمند سازی ساختمان خانه هوشمند
بستن تبلیغات [X]