gymnocactus

سوالات متدوال در مورد کاکتوس ها

سوالات متدوال در مورد کاکتوس ها

کاکتوس گیاهی است از تیره کاکتوسیان (Cactaceae) تیره‌ای از میخک‌سانان که اغلب خاردار و گوشتی هستند. در این پست به سوالات متداول در مورد کاکتوس ها که ممکن است در ذهن شما باشد پاسخ داده می شود.

در بخش کاکتوس ها می توانید اقدام به مشاهده و خرید کاکتوس مورد علاقه خود نمایید و با انواع آنها آشنا شوید.


یک کاکتوس چند سال زندگی میکند؟

ساگوارو کاکتوس در صحرای سونور آریزونا و مکزیک یافت می شود. و می تواند تا ۷۰ فوت رشد کند و بیش از ۱۵۰ سال زندگی کند. کاکتوس من حدود ۱۷ سال دارد و فقط بیش از ۱۴ اینچ بلند است. بحث در مورد رشد بسیار گسترده می باشد.

چگونه یک کاکتوس با محیط خود سازگار است؟

از آنجا که برگ های منظم آب خوب را حفظ نمی کنند، کاکتوس این برگ های اصلاح شده را برای انطباق با محیط بسیار خشک خود توسعه داده است. ستون فقرات در حفظ آب و زنده ماندن در دمای گرم بهتر است. برگ های منظم یک سطح وسیعی از سطح آب را برای تبخیر آب ایجاد می کنند، ستون های کوچک این کار را نمی کنند.

آیا کاکتوس نیاز به نور خورشید زیادی دارد؟

کاکتی یک نوع گیاه به نام سوکولنت است. آنها آموخته اند که چگونه برای بقا در سراسر جهان رقابت کنند. می دانید که گیاهان کاکتوس ساعت ها نور طبیعی نیاز دارند و می توانند در داخل خانه رشد کنند.

چقدر باید کاکتوس را آبیاری کنید؟

کاکائو و ساکولنت ها در حال رشد، باید حداقل یک بار در هفته آب بخورند. برخی از آنهابه آب بیشتری نیاز دارند. در طی هر بار آبیاری، خاک را خیس بزنید، به طوری که آب از “سوراخ های زهکشی” گلدان خارج شود.

آیا کاکتوس قابل خوردن است؟

کاکتوس ها به ایمنی آسیبی نمیرسانند و برخی از حشرات و حیوانات آنها را می خورند. حتی مردم از خوردن کاکتوس ها لذت می برند: کاکتوس گیاه دلفریشی (Opuntia humifusa) میوه های تخم مرغی با پالپ خوراکی قرمز روشن تولید می کند.

چقدر کاکتوس بدون آبیاری مقاومت می کند؟

از آنجایی که هیچ برگی ندارد، از طریق تبخیر به راحتی مانند گیاهان دیگر آب را خارج نمی کند. ساقه های آن ضخیم است و دارای حجم زیادی برای ذخیره آب و پوشش محافظتی است که آب ذخیره شده داخل آن را نگه می دارد. برخی از گونه های کاکتوس می توانند به مدت دو سال بدون آب بمانند.

آیا در فصل زمستان کاکتوس را باید آبیاری کرد؟

ساکنان کاکتی شمال امریکا در طول زمستان عملا خاموش می شوند. در زمستان، لکه های رشد، گیاهان باید هر چند هفته یک بار آبیاری شوند تا گیاهان را از تکه تکه شدن نگه دارند. در طول این مدت حتی یک بار در هفته آبیاری ممکن است بیش از حد باشد. گیاهان با بیش از حد آبیاری ممکن است دچار پوسیدگی شوند.

چگونه می توان سن کاکتوس را گفت؟

یک کاکتوس سگوارو می تواند ۱۰ سال طول بکشد تا به ارتفاع ۱ اینچ برسد. تا سن ۷۰ سالگی، یک کاکتوس سگوارو می تواند به ۶ و نیم فوت بلند برسد و در نهایت شروع به تولید اولین گل خود می کند. با ۹۵ تا ۱۰۰ سال سن، یک کاکتوس سگوارو می تواند به ارتفاع ۱۵-۱۶ فوت برسد و می تواند اولین بازوی خود را تولید کند.

بزرگترین کاکتوس در جهان چیست؟

کاردون بلندترین گونه کاکتوس در جهان است که دارای حداکثر ارتفاع ثبت شده ۱۹.۲ متر (۶۳ فوت) است و دارای یک تنه صاف تا ۱ متر (۳.۳ فوت) با قطر چند شاخه راست است. در ظاهر کلی، آن را شبیه به saguaro است، اما متفاوت است.

آیا می توانید کاکتوس را در داخل نگه دارید؟

برای استفاده از کاکائو داخلی، بهتر است ، حدود یک بار در ماه، آبیاری کنید. کاکتوس می تواند برای بسیاری از ماهها بدون آب زنده بماند؛ اما پوسیدن یک قاتل فوری است. هر زمانی که احساس میکنید کاملا خشک هست آبیاری کنید.

آیا کاکتوس به عنوان غذا خوب است؟

خیلی زود است که کاکتوس گلابی دندانی را یک غذای فوق العاده نام ببرید، اما می تواند بخشی از یک رژیم سالم باشد. در واقع، کاکتوس دلفریشی درخشان در بسیاری از نقاط جهان، به ویژه آمریکای لاتین، محبوب است، زیرا فیبر، آنتی اکسیدان ها و کاروتنوئیدهای زیادی دارد. بخش های خوراکی برگ، گل، ساقه و میوه ها هستند.

آیا کاکتوس در هوای سرد زندگی می کند؟

کاکتوس در مناطق ساحلی، بیابان های کم، بیابان های زیاد، کوه ها و دیگر مکان ها رشد می کند. بسیاری از گونه های کاکتوس میتوانند درجه حرارت سرد را تحمل کنند، اگرچه بعضی از آنها رطوبت زمستانی را تحمل نمی کنند. کمترین دمایی که یک کاکتوس می تواند زنده بماند، بستگی به گونه آن دارد.

آیا کاکتوس برای موهای شما مناسب است؟

کاکتوس گلابی دندانی یک گیاه کاکتوس خوراکی با مزایای سلامتی شگفت انگیز است. این گیاه دارای اسیدهای آمینه و آهن است که برای رشد مو ضروری است. روغن آن در واقع دو برابر مقدار اسید چرب، فیبر و پروتئین به عنوان روغن آرگان محبوب است.

منبع: ژمینو کاکتوس

+ نوشته شده در  چهارشنبه 16 آبان 1397ساعت 21:03  توسط علی رحمانی  | 

 
ساخت وبلاگ رایگان تور روسیه بلیط هواپیما بلیط هواپیما تدریس خصوصی زبان انگلیسی هوشمند سازی ساختمان خانه هوشمند
بستن تبلیغات [X]